כמה עולה סרט תדמית?

אין ספק שהשאלה הכי נפוצה שאני מקבל מלקוחות היא: כמה עולה סרט תדמית?

עם זאת, היא גם השאלה הבעייתית ביותר שאני נתקל בה.

מלבד ההסבר שלי שמיד אציג כאן, יש לא מעט מאמרים שמנסים לתת תשובה לשאלה הזו, אז במקום לעשות את אותו דבר, נלך בדרך קצת שונה. אבל קודם כל הקדמה קצרה:

כשאני צריך לתמחר סרט תדמית, אני צריך לדעת ממה הוא מורכב. כלומר האם לצורך הפקת הסרט יש צורך בתחקיר, תסריט, ימי צילום, עריכה, אנימציה, קריינות, הדמיות תלת מימד וכדו. רק לאחר שאני יודע מהם סך החלקים המרכיבים את סרט התדמית, אני יכול לדעת מה תהיה העלות של הפקתו.

אבל עדיין הנושא לא פשוט. מדוע?

כל חלק המרכיב את הסרטון, מורכב גם הוא ממרכיבים שונים. ניקח לדוגמא את ימי הצילום, יום צילום יכול להכיל – צילום, איפור, תאורה, תפאורה, אולפן, סאונד ועוד.  השאלה היא מה יכיל היום צילום שלך.

אז אחרי שהסברתי מדוע קשה לתת תשובה לשאלה – כמה עולה סרט תדמית? בואו נבין אם זו השאלה הנכונה לשאול.

כבר החלטתם שאתם חייבים סרט תדמית לעסק שלכם. השאלה הראשונה והמהותית היא – האם אתם יודעים בדיוק איזה סרט תדמית אתם רוצים והתקציב הוא לא גורם רלוונטי  או שמה אתם פשוט יודעים שאתם רוצים סרט תדמית, אבל לא בדיוק יודעים איזה סרט תדמית ואתם עומדים בתקציב מוגבל. במידה ואתם משתייכים לחלק הראשון, זה שיודע בדיוק איזה סרט הוא רוצה, פשוט צריך ליצור קשר עם כמה חברות הפקות ולבדוק מי יכול לספק לכם את הסרט באיכות שאתם רוצים ובמחיר הטוב ביותר.

במידה ואתם שייכים לחלק השני, הדרך הטובה ביותר עבורכם היא לתקצב את סרט התדמית ולפנות לחברות הפקה ולקבל הצעות לסרט תדמית אשר יעמוד בתקציב שלכם באיכות הטובה ביותר.

עכשיו אתם בטח אומרים לעצמכם שאתם לא רוצים לחשוף את התקציב שלכם בפני בית ההפקות כי אולי תוכלו לקבל את אותו מוצר במחיר זול יותר מהתקציב שהקצבתם לעצמכם ובדרך זו אי אפשר לעשות השוואת מחירים! אז נכון, אי אפשר לעשות השוואת מחירים, אבל אפשר לעשות השוואת מוצרים. כלומר, לפנות למספר חברות הפקה, עם התקציב שהכנתם מראש, ולבדוק איזה מהחברות תוכל לייצר עבורכם את סרט התדמית הטוב ביותר עבורכם במסגרת התקציב.

סרט תדמית הוא מוצר שיווקי בעל אורך חיים ארוך ויכולות שיווק עצומות בשביל העסק שלך. חשוב לזכור שסרט התדמית הוא חלון הראווה של העסק ולכן הוא צריך להיראות בהתאם. ובנוגע להשקעה הכספית, סרט תדמית טוב יחזיר את ההשקעה שלו ויגביר את הרווחים כמעט ב-100 אחוז מהמקרים!

בשביל להגיע להחלטה על מסגרת תקציבית לסרט תדמית, יש צורך במושג כלשהו לגבי מחירים. אז הנה קצת מספרים כדי שתוכלו לקבל מושג על גודל התקציב שעליכם להקצות בשביל סרט תדמית.

₪ 3,000-2,000

סרט תדמית המורכב מתמונות המסופקות ע"י בית העסק, כותרות ומוזיקה חופשית.

₪ 7,000-3,000

–  סרט תדמית המבוסס על תחקיר, יום צילום וידאו אחד, כותרות, ומוזיקה חופשית.

–  סרט תדמית המבוסס על תחקיר, גרפיקה דו מימדית, כותרות ומוזיקה חופשית.

₪ 12,000-7,000

סרט תדמית המבוסס על תחקיר, תסריט שיווקי, יום צילום וידאו, קריינות מקצועית, גרפיקה בסיסית, כותרות ומוזיקה חופשית.

₪ 20,000-15,000

סרט תדמית המבוסס על תחקיר, תסריט שיווקי, יום צילום וידאו, צילום סטילס, קריינות מקצועית, גרפיקה מורכבת/תלת מימדית, כותרות ומוזיקה מקורית.

מעל 20,000

סרט תדמית המכיל אלמנטים נוספים כגון: שחקנים, מוזיקה מקורית של יוצר בעל שם, קריינות של קריין מוכר, אנימציה מורכבת, גרפיקה מתקדמת והדמיות תלת מימד.

כמובן שהמחירים המוזכרים כאן הם רק לצורך המחשה כללית ולא ניתן לתת באמת את כל האפשרויות האין סופיות ליצירת סרט תדמית במאמר אחד.

קחו את המידע שקיבלתם פה, תעשו קצת חושבים ותגיעו למסגרת תקציבית שמתאימה עבורכם. מכאן זה כבר פשוט. לפנות לחברות הפקה ולראות מי יכול לעשות עבורכם סרט תדמית שישרת את צרכי העסק בצורה האיכותית והטובה ביותר!

השורה התחתונה – חברת הפקה טובה תדע ליצור מהתקציב שלכם את הסרט האיכותי והמתאים ביותר עבורכם. מה שנשאר לכם לעשות זה לדעת מהו התקציב.

Print Friendly